Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ile mücadele etmek, sağlık açısından büyük önem içermektedir. Zira bu canlılar, sürekli olarak bakteri ve mikrop yayarak, birçok hastalığa doğrudan ya da dolaylı biçimde neden olmaktadır. Özellikle yiyecek bulunan, sıcak ve nemli alanlarda görülen bu haşerelerden kurtulmak için hamam böceği ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Isıya, açlığa ve darbeye karşı oldukça dayanıklı olan bu canlılardan kurtulmak ve sağlık açısından koruma sağlamak için profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. Dictyoptera takımı içerisinde yer alan Blattidae ve Blattellidae familyalarına ait böcekler hamam böcekleri olarak bilinmektedirler. Dünyada, 3500 hamam böceği türü bulunmaktadır. Bunlardan sadece 10 tür insanların yaşadıkları ortamlara adapte olmuşlardır. Dünyada orduları bile dize getirmiş, orduları hastalıktan helak etmiş bu küçük canlı boyundan çok büyük zararlar vermektedir. İstanbul Hamam böceği ilaçlama, nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı seven haşere olması nedeni ile ev ve işyerlerinde en çok görülen böcek türüdür.

Yiyeceğin bol olduğu ev, fırın, mutfak, pastane, çöplük ve lokanta gibi alanlarda çok sık görülen bu haşereler, hamam böceği ilaçlama yapılmadığı sürece hızlı şekilde üremeye devam eder. Basık ve oval vücut yapısına sahip olup baş kısmında 2 tane anteni bulunur. Ortalama 6-8 cm boyunda olur ve renkleri türlerine göre değişmektedir.

Hamam böceklerinde kanat vardır, fakat uçamaz. Her alana yayılabilen ve çok hızlı üreyen bu canlıları yok etmek için etkili böcek ilaçları ile hamam böceği ilaçlaması yaptırılması şarttır. Hamam Böceği Nasıl Çoğalır? Tüm haşere türlerinde olduğu gibi hamam böceği de yumurtlama sistemi ile çoğalır. Her üremesinde yüzlerce yumurta yapan hamam böcekleri yumurtalarını çoğu zaman sırtında taşır. Hamam böceğinin ilaçlama yumurtalarını sırtında taşıması sonucu yumurtalar yerlere dökülür ve yumurtalar ortama yayılır. Hamam böceği yumurtaları gözle görülmez.